Zawarcie umowy woda i/lub ścieki
Dla nowych przyłączy:
Osoby które wykonały przyłącza zgodnie z otrzymanymi warunkami technicznymi, na etapie podpisania protokołu odbioru przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego, wypełniają i podpisują wniosek o zawarcie umowy.
W pełni wypełniony wniosek, wraz z protokołem odbioru przyłącza i jego inwentaryzacją geodezyjną, stanowi komplet dokumentów będących podstawą do zawarcia umowy.
Dla istniejących przyłączy (zmiana tytułu prawnego):
W celu zawarcia umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków, należy złożyć kompletnie wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.
Szczególną uwagę należy zwrócić na stany wodomierzy, z którymi zostają one przejęte do rozliczeń – dołączyć do wniosku protokół zdawczo – odbiorczy, podpisany przez obie strony w którym wskazane są numery i stany wodomierzy na dzień przekazania.
Pamiętaj, w przypadku utraty tytułu prawnego przez Usługobiorcę, jak również w razie niezawiadomienia Usługodawcy o zamiarze odstąpienia od umowy, Usługobiorca zobowiązany jest do regulowania należności do dnia zdemontowania wodomierza głównego lub do dnia zawarcia przez Usługodawcę umowy z następnym Usługobiorcą.
Ważne jest zatem, aby w przypadku utraty tytułu prawnego do nieruchomości bezzwłocznie powiadomić o tym Spółkę, dokonać rozliczenia końcowego w oparciu o protokół zdawczo – odbiorczy i wskazać osoby, którym nieruchomość przekazano.
Zgodnie z art. 28 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, kto bez uprzedniego zawarcia umowy pobiera wodę z urządzeń wodociągowych, podlega karze grzywny do 5.000 zł, a kto bez uprzedniego zawarcia umowy wprowadza ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do 10.000 zł.